DakhaBrakha

Річард ІІІ. Пролог

Nov 02, 2016

Проект "Україна Містична"

друга частина "шекспірівського" циклу

Режисер - Владислав Троїцький

Світло- Наталія Перчишена

Маски - Наталія Мариненко

Актори - Дмитро Ярошенко, Наталка Біда, Вишня, Вікторія Литвиненко-Ясіновська, Соломія Мельник, Володимир Міненко, Ігор Постолов, Руслана Хазіпова, , Роман Ясіновський, Zo

Музика - етно-хаос гурту ДахаБраха

Якщо життя – це сон, що сниться Богу, можливо, кривава низка вбивств, віроломств, зрад себе й інших, боротьби за владу і володіння, а як трагічний підсумок, початок і кінець страшних перипетій, чим пройняте полотно геніальної шекспірівської п’єси, неуникна самотність – лише сниться безнадійно затягнутому в нещастя, що переслідує його з невідворотністю злого фатуму, горбаню Річарду? Саме таке враження створює заворожуюче дійство в постановці п’єси „Річард ІІІ” В. Троїцьким в ЦСМ „ДАХ”.

Нестямно самовіддані, з подихом таїнства істинного шаманства і священнодійства ритуалу, звуки надзвичайно органічної і своєрідної музики етно-хаос гурту „ДахаБраха” майже матеріалізуються у сценічному просторі. В атмосфері майже молитовного екстазу, актори в костюмах, кожен елемент яких сам є чистою фарбою символу, у психологічному танку творять іншу реальність – зловісні тіні оточення Річарда. Це – суворість і жорстока краса життя. Життя такого, як воно є. Життя „наголо”.

Проблеми й дилеми влади, межово актуальні зараз в Україні, загальнолюдські питання, у пошуку відповіді на які споконвіку перебуває людська душа, – життя і смерть, любов і ненависть, вірність і зрада – сплелися у спектаклі в єдиний гордіїв вузол. Чи можливо розплутати його? Відповідь повинен знайти для себе кожен особисто, адже звернені ці питання безпосоредньо до серця глядача.

Надзвичайно цілісний і гармонійно вибудуваний спектакль, одразу ж – наче осяяння – заманює за межі сфери безсвідомого, виклакаючи до життя рій алюзій і одкровень духу