DakhaBrakha

Макбет. Пролог.

Oct 27, 2016

Режисер - Владислав Троїцький

Світло- Наталія Перчишена

Актори -
Дмитро Ярошенко, Наталка Біда, Вишня, Вікторія Литвиненко-Ясіновська, Соломія Мельник, 
Володимир Міненко, Ігор Постолов, Руслана Хазіпова, , Роман Ясіновський, Zо, Анна Нікітіна
Музика - етно-хаос гурту ДахаБраха
  
 
 
 Драматична основа проекту “УКРАЇНА МІСТИЧНА” ґрунтується на колізіях трагедії Вільяма Шекспіра “МАКБЕТ”. Чому саме “Макбет”? Не розкриваючи передчасно творчий задум, можна сказати просто – надто багато алюзій з українським сьогоденням, а також – часо-просторова універсальність подій, описаних Шекспіром. Духовна звитяга і душевна слабкість, сумнівність зовнішніх перемог і невідворотність наслідків внутрішніх зрад, історія, що розігрується за сценаріями жінок і містика, якою виповнені фантазії чоловіків… Віднайти реальність нового імпульсу до життя в коловороті подій, що ведуть до виродження і смерті – зусилля цього проекту.
 
 
   “Давно це було, коли ще й гусей не було.А були одні качки…
  
 
Сценічний простір організований ієрархічно. По суті – це модель храму, або ж триповерхова скринька вертепу, де за олтар – розписаний ликами ангелів задник (художник Ігор Лещенко), обрамлений як ризами народними українськими килимами з геометричним орнаментом-рунами, на рівні іконостасу розмістився хор, він же фольк-гурт “ДахаБраха” етно-хаос, що виконує народні українські пісні обрядового циклу, які є смисловим і структурно-ритмічним джерелом дійства, а в “літургійному” просторі сцени і відбувається “Пролог до “Макбета”. Актори в народних українських і східних костюмах та їх химерних комбінаціях танцюють-оповідають сюжет “Макбета” за допомогою візуальних фрагментів ритуальних кліше. Владислав Троїцький назвав цю ритмопластику дійства психологічним танцем. “Мені хотілося, щоб зі сцени йшло чисте почуття чистими фарбами. Ніби нічого не відбувається, а є краса, суворість. Така сувора краса створює медитативний вплив на глядача... 
"Для мене “Макбет” – це жіноча історія, історія української душі. В Україні дуже сильну роль відіграє саме жінка, але здебільшого вона “шабашує”, “замикає” енергію цієї землі, замість того, щоб позитивно, творчо її “розмикати”. А мені хочеться розмикати, хоч би трохи подумати про свою сутнісну душу”. Владислав Троїцький.