DakhaBrakha

Сни покинутих доріг

Nov 02, 2016

"Сни покинутих доріг"
("Dreams of the lost road")

Синтетичне шоу,  концерт-перформанс, vj,  лазерна  анімація

Режисер - Влад Троїцкий


Музика - ДахаБраха: 
Галаневич Марко, Гаренецька Ніна, Коваленко Ірина, Цибульська Олена

Відео - 
Tenpoint Vjs

Актори -
Біда Н., Білоус В., Бондарева Д., Вишня, Гаврилюк Т., Костюминський Д., Мельник С., 
Міненко В., Нікітіна А., Палатний А., Постолов І., Хазіпова Р., Ярошенко Д., Ясіновський Р., Zo

Відточений мінімалізм, про який мріяв ще Ігор Стравінський в «Свадебке» і «Царі Едіпові», тут поклали на український фольклор, поєднаний із world-music, та так виміряли сенси, форму подачі, акценти, кульмінації і спади, що відірвати очі і вуха від цієї містерії, у хорошому сенсі, неможливо. Цього, знову ж таки, мало: на два екрани, з боків сцени, а часом і на самих акторів і музикантів транслювався відеоарт — теж скупий, точний, такий, що ллє воду на той самий синтетичний театральний млин. А під кінець, коли «всі вже померли» і актори в посмертних масках Гоголя влаштували відчайдушно-сиротливі фольклорні похорони з хрестами в строкатих квіточках, до відео додалося лазерне шоу (...)

Технологізм, плюс середньовічний театр, плюс жива і якісна музика, плюс простий, як життя і смерть символізм спектаклю — рідкісний квартет в наших краях.

(...) у цьому  перформансі театр та «етно-хаос»  ансамбль досягли тієї пронизливої  якості, коли world-music вже більш, ніж  «music» і умовний театр більш,  ніж театр. Коли, нарешті, Вагнер з його мріями про «синтетичний твір мистецтва» може спати спокійно».